Moda

Napolyon Ceket

Modanın Son Trendi Napolyon Ceket

 

Moda trendleri her yıl değişiyor. Bu yıl da bayanların üzerinde çok sık gördüğümüz blazer ceketlerin yerini Napolyon ceketler alacağa benziyor. Sokak modasında sık sık göreceğimiz Napolyon ceketleri biraz tanımaya ne dersiniz? Napolyon ceketler nasıl giyilir, neyle kombinlenir ve hangi renkleri tercih etmek gerekir. 2020 – 2021 sonbahar kış modasının yeni trendi Napolyon ceketler hakkında sizler için kısa bir yazı hazırladık.

İşte sezonun yeni trendi Napolyon ceketler hakkında detaylı bilgiler…

Modada gün geçmiyor ki, yeni bir şey trend olmasın. Her gün farklı bir trendle karşılaşıyoruz. Özellikle kadın giyim modası neredeyse hızına yetişilemeyecek kadar hızlı değişiyor. Bir kaç dönemdir trend olan askeri kıyafetlere artık alıştık. Bu sefer de yepyeni bir trend modada yeri aldı ve kadınların yeni gözdesi oluverdi. Napolyon ceket modası artık kadınların yeni gözdesi. Napolyon ceketin bir diğer ismi ise bando ceket. Yani bildiğimiz bando takımında olanların giydiği ceketlere benziyor. Askeri temalı kıyafetler içinde artık en ön saflarda yer alan bando ceketler renk renk modelleri ile göz alıyor.

Bando Ceket/Napolyon Ceket

Aslına bakarsanız bando ceket/napolyon ceket modanın çok da yabancı olduğu bir model değil. İlk olarak 19. yy da İngiliz ordusunda kullanılan Napolyon Ceket, 1967 yılında müzik grubu Beatles’ın albüm kapaklarının da kullandıkları fotoğraflarla yeniden gündeme gelmişti.

Bando Ceket Neyle Giyilir? Kombin Önerileri

Bu yıl özellikle kısa bando ceketler yüksek belli etek ve pantolonlarla kombine edilebilir. Bohem stili sevenler için ise, maksi etek ve elbiselerle rahatlıkla kombine edilebilir. Bu sezonun en gözde parçalarından olan süet parçalarla da son derece şık bir kombinasyon yapılabilir. Spor giyim tercih edenler için kısa yoldan havalı olmanın yolu, jean pantolon üzerine napolyon ceket giymekten geçiyor.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu