Moda

Spor yaparken hem şık görünmenizi hem de rahat etmenizi sağlayan 5 saç modeli

Spor yaparken hem şık görünmenizi hem de rahat etmenizi sağlayan 5 saç modeli

Spor yaparken yüze düşen, enseyi yakan saçlar kuşkusuz ki tüm kadınların muzdarip olduğu bir konudur. Hemen hemen her kadın girdiği tüm ortamlarda şıklığıyla dikkat çekmek ister. Hal böyle olunca da akla ilk gelen şey, spor yaparken hem şık gösteren hem de rahat ettiren saç modelleri oluyor.

Peki, bu saç modelleri hangileri gelin birlikte göz atalım.

Rahat ve enerjik olmak için; Fularlı topuz

Hiç kuşkusuz spor yaparken en rahat edilen saç modeli topuzdur. Saçın; yüze gelmesine, terden enseye yapışmasına ve enseyi yakmasına engel olarak, rahat etmenizi sağlar. Topuzunuzun daha şık ve tarz görünmesini istiyorsanız 2018’in trend aksesuarlarından olan fuları kullanabilirsiniz. Atkuyruğu yaptığınız saçlarınızı fularla birlikte kıvırarak topuz yapın. Fazla hızlı olmayan yoga ve pilates gibi sporlarda rahat etmenizi sağlayacak ve görünüşünüze farklı bir hava katacaktır.

Modaya uymak ve tarz görünmek için; Fularlı yarım topuz

Tam toplanmış saçın yüzünüze yakışmadığını düşünüyorsanız ya da sevmiyorsanız, saç modellerinde son yılların modası olan yarım topuzu kullanabilirsiniz. İlk olarak saçlarınızı yarım topuz yapın. Daha sonra yaptığınız topuzun etrafına fular ya da bandanayı sarın. Bu model saçınızı hareketlendirecek ve daha cool görünmenizi sağlayacaktır.

Sporcuların favori saç modeli; Örgülü atkuyruğu

Fular ve topuzla uğraşmak fazla zahmetli geliyorsa ya da saçlarınızı topuz yapmayı sevmiyorsanız, size daha kolay ve sporcular arasında oldukça beğenilen bir modeli öneriyoruz. Tenis, voleybol ve basketbol gibi hız gerektiren sporlarla ilgileniyorsanız, saçınızı örgülü atkuyruğu yapmalısınız. Bu model hemen bozulmayacak ve sizin daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır. Eğer örgülü atkuyruğunu sade buluyorsanız hareketlendirmek için renkli saç iplerinden yararlanabilirsiniz.

Tepeden sıkıca topladığınız saçlarınızın arasına saç iplerinden koyarak örün. Sade olmasını istiyorsanız saç ipi koymadan ya da saçınızı örmeden de kullanabilirsiniz.

Sportif ve daha toplu saçlar için; Balıksırtı örgüler

Spor yaparken daha toplu bir saç ve daha sportif bir görünüm elde etmek için balıksırtı örgülerden yararlanabilirsiniz. Saç çizgisinden başlayarak, saçınızın ucuna kadar tüm saçlarınızı örün. Böylece spor yaparken saçlarınız sizi rahatsız etmeyecektir. Ayrıca yine saçınızı hareketlendirmek için 2018’in trendlerinden olan saç küpelerinden yararlanabilirsiniz.

Hem kullanışlı bir saç hem de asil bir görünüm için; Bob tarzı saç kesimleri

Bob tarzı saç kesimleri, şüphesiz ki gündelik yaşantıda ve spor yaparken rahatça kullanabileceğiniz bir saç modelidir. Spor yaparken rahat olmanızı ve modern görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca dıştan asil bir görüntü oluşturacağı gibi oldukçada kullanışlı bir saç modelidir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu