Moda

Sarı İle Kullanabileceğiniz Renkler ve Moda Önerileri

Sarı İle Kullanabileceğiniz Renkler ve Moda Önerileri

 

Çoğu kişi sarı renge bayılır. Sarı özellikle de yaz aylarında fazlasıyla tercih edilen bir modeldir. Canlılığı ve sıcak duruşu ile kıyafet tercihlerinin başında geliyor sarı. Sarı rengin anlamına bakacak olursak ta sarı renk; “sorumluluk ve yönetim” anlamına gelmektedir. Sorumluluk ve yönetim işlerinde oldukça başarılı olan birinin sarı rengi sevmesine şaşırmamak lazım. Bu kişiler işlerin kontrollerinden çıkmasına tahammül edemezler. Peki, bu vazgeçilemeyen sarı ile kullanabileceğiniz diğer renk seçenekleri neler?

Sarı rengi kombinleyebileceğiniz diğer renklere bir göz atalım.

Aslında sarı ve mercan kulağa ne kadar hoş gelmese ve kullanılamayacağı düşünülse de bence sarı ve mercan oldukça farklı bir kombin oluyor. Tabi ki bunu denemeden göremezsiniz. Bence sarı renk mercan rengin daha açık tonları ile kullanılmalı. Sarının o parlak görüntüsüne, mercan güzel bir gölge düşürerek çok hoş bir denge yakalamanızı sağlıyor.

Diğer taraftan aslında oldukça cesaret isteyen ancak birincil renk olarak tabir edilen kobalt mavi sarı ile bir araya geldiğinde göze çarpıcı bir görüntü yaratıyor. Ancak bu durum sizi korkutmamalı ve çıkan güzel sonuçlar sebebiyle deneyebileceğinizi düşünüyorum.

Gelelim sarının kötü durduğu renge. Bence sarı düz siyah ile kullanılmamalı. Tabi ki bu durum tercihe bağlı ve doğru kombine. Ancak illa koyu bir renk kullanacaksanız bana kalırsa lacivert ilk ve tek tercihiniz olmalı.

Hazır sarının mavi ve tonlarıyla uyumundan bahsetmişken, mavi gibi sarı ile kullanabileceğiniz bir diğer temel renklerden biri de krem rengidir. Sarı söz konusu olduğunda krem rengi atlamamak gerekir bence. Kombininizi yaptığınız da ne kadar hoş bir görüntü ortaya çıktığını siz de görecekseniz. Bu iki renk dışında sarıyı kombinleyebileceğiniz bir diğer renk ise gri. Bence sarı ve gri bir araya geldiğinde ortaya muhteşem bir sonuç çıkıyor.

Oldukça sıcak bir renk olan sarıyı tamamlayacak mükemmel bir nötr renktir gri. İkisinin oluşturdukları kontrast gerçekten göz alıcı. Ayrıyeten sarı ile kullanılmayı es geçilmemesi gereken bir diğer renk tabi ki yeşil. Özellikle de zümrüt yeşili kesinlikle tercihiniz olmalı. Sarı ve zümrüt yeşili şaşırtıcı bir uyum yakalamaktadır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu