Moda

Abiye Kıyafetler İle Tercih Edilen Takı Modelleri Nelerdir?

Abiye Kıyafetler İle Tercih Edilen Takı Modelleri Nelerdir?

 

Abiye kıyafetler, özel gün ve kutlamalarda giyilen özel tasarım kıyafetlerdir. Kimisi son derece sade çizgilere sahip olurken, kimisi de daha ışıltılı ve taş kullanımlı olmaktadır. Payetli, şifon ya da tafta tarzı abiyeleri sıklıkla gece kıyafeti olarak görmek mümkündür. Özel gün ve gecelerde giyilen bu kıyafetleri tamamlayan bazı unsurlar bulunur.

Bunların başında takılar, ayakkabı, çanta ve şallar gelir. Takıların en şık ve göz dolduran halleri, en sade gece elbisesine bile ışıltı katacaktır. Kıyafetin renk tonları ve desenli ile düz olması da kıyafetlerde farklı özellikte takı kullanımını gerekli kılar. Sade ve siyah bir elbiseyi ışıltılı bir takı tamamlayarak, iddialı bir gece elbisesi haline getirir.

Sade Gece Elbiseleri İle Kullanılacak Takılar

Sade gece elbiseleri ile kullanılacak takıların daha göz doldurucu ve parlak olması beklenir. Elbisenin hatlarını ve kalitesini ortaya çıkarak olan onu tamamlayacak olan takılardır. Bazı hanımlar, gece davetlerinde sadelikten yana olur. Şifon beyaz bir gömlek, uzun bol paşa siyah kumaş pantolon sade ve zarif durabilir. Bu kıyafetleri tek sıra zarif bir inci kolye tamamlayarak, asil bir görünüm sunar.

Aynı modelde inci küpeler de takımın ve gömleğin şıklığını ortaya çıkarır. Burada takıyı gösterecek saç kesimleri ve modelleri de önem taşır. Gece kıyafetleri, tepeden tırnağa uyumlu ve zarif aksesuarlarla bütünlük kazanır. Siyah uzun bir abiye kıyafette de işlemeler fazla değilse yine inci kolyeler tercih edilebilir. Pırlanta aksesuarlarda zarif taş kullanımları da elbiseye ışıltı katacak detayların başında gelir. Bu elbiseleri şifon şallarla da tamamlamak mümkündür.

Özel Tasarım Takılar

Takılar içerisinde mutlaka gerçek inci ya da mücevher olması aranmamalıdır. Günümüzde gerçeğini aratmayacak özel tasarım çok şık takılar bulunur. Gümüş tonlarında otantik desenler, bohem tarzda abiyeleri tercih edenler için mükemmel tamamlayıcıdırlar. Takıdaki objelerin büyüklüğü kişinin fiziksel özelliklerine göre de değişim gösterir. Daha minyon hanımlar için iri desenli objelerin kullanılması önerilmez. Elbiselerde renk kalabalığı varsa, seçilecek takıların da daha desensiz olması gerekir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu