Moda

Çizme ile Kıyafet Kombini Nasıl Yapılır? 

Çizme ile Kıyafet Kombini Nasıl Yapılır? 

 

Giyinme olgusu sadece temel gereksinimlerden bir tanesi olarak ele alınamaz. Giyinme olgusu kendi içinde parametreleri olan son derece önemli bir olgudur. Kişinin kendi bedenine, yaşına, gideceği yere göre kombin yapması işin en önemli püf noktasıdır. Bu bağlamda da her bir detay son derece önemlidir. Seçilen parçaların, takıların, aksesuarların birbirini tamamlaması, star parçanın öne çıkacağı şekilde giyinilmesi gerekir.

İşte kış aylarının vazgeçilmesi olan çizme ile kıyafet kombini yapmanın da kendi içinde incelikleri vardır. Doğru bir kombin ile son derece güzel, genç ve farkındalık yaratan bir tarza sahip olunması mümkündür. Bu yazıda da bu konunun detaylarına yer verilmektedir.

Kişinin Beden Yapısına Göre Kombin Yapma

Çizme ile kombin yaparken yazının üst kısmında da ifade edildiği gibi kişinin kendi beden yapısına uygun kombin yapılması gerekir. Bu kavramı biraz daha açmak gerekir ise bacak boyu son derece önemlidir. Uzun bacaklara sahip olan kadınlar uzun çorap çizmeleri mini etekler ile tamamlayıp üzerine deri bir palto giyerek çok hoş bir kombin yapabilirler.

Bacak boyu biraz daha kısa olan kadınlar için dize kadar gelen orta boyda topuğu olan çizmelerini klasik kesim elbiseler ya da çiçek desenli elbiseler ile üzerine mini ceket ve ya da biker ceket giyerek çok hoş bir kombin yapabilirler. Bu durumlarda zincirli çanta da kombinin tamamlayıcısı olacaktır. Takı kullanımı da kıyafete uygun olacak biçimde yapılmalıdır.

Kişinin Gideceği Yere Kombin Yapma

Gelelim bir diğer önemli olan hususa o da kişinin gideceği yere uygun olarak çizme kombini yapmasıdır ki burada çizmenin modeli son derece önemlidir. İşe giderken mevsim koşulları ne olursa olsun aşırı ince ve yüksek topuklu olan çizmelerden uzak durulmalıdır. Daha klasik tarzda olan modelleri olan çizmeler pantolon, ceket, etek ceket parçalar ile tamamlanmalıdır.

Bir davete, bir sergiye giderken ise uzun salaş elbiseler, bootie tarzı çizmeler ile güzel bir uyum yakalar. Bu kombinlerde kişi üzerine belden kemerli paltolar giyebilir. Böylece ortaya çok hoş bir tarz çıkacaktır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu