Moda

Yılbaşında Ne Giysem?

Yılbaşında Ne Giysem?

 

 

Düşündünüz mü? Düşünmek üzere misiniz? Yoksa erken rezervasyon yaptırdınız ve o saatten itibaren bu soruyla mı yaşıyorsunuz? Yılbaşı elbise modelleri nelerdir mi? Son moda trendleri nelerdir?

Öncelikle, tercihiniz tek parça elbise mi yoksa etek veya pantolonlarla yapılabilecek kombinler mi? Kumaşlar payetli mi, transparan mı, göz kamaştıran ışıltılarla dolu mu olsun, vazgeçilmez kırmızı elbise mi, siyah elbise mi olsun. Derin göğüs dekoltesi ya da sırt dekoltesi de hiç fena olmaz tabiî ki. Elbise boyu mini de olabilir uzun da. Davetin resmiyetine, bulunduğu mekâna göre değişir tabi.

Ayakkabı seçimi, el çantası, makyaj, saç stili, aksesuar, parfüm… Offf demeyin. Her şeyin kolayı var. Sizin için gerekli bilgilere moda sitelerini ziyaret ederek veya arama motorlarında kısa bir araştırma yaparak kolayca ulaşabilirsiniz. Sizi aydınlatıp yol gösterecek bu sitelerde moda haberleri, moda haftaları görüntüleri, son moda trendler, ünlü modacılardan tüyolarla dolu birçok site mevcut. Böylelikle vizyonunuzda genişleyip şekillenecektir. Ünlülerin stillerine ait fotoğraflardan da yararlanabilirsiniz. Çünkü önemli gece ve törenlerde ne giyeceklerini ünlü modacılarla vücut tiplerine, vücut ölçülerine göre uygun ve yakışan modeller seçerler. Aslında işin püf noktası da bu değil mi zaten. Moda yakışandır. Öyleyse ilk işiniz vücudunuzu tanımak. Vücut tipinizi belirlemek olacak. Gerisi çorap söküğü gibi gelecek inanın. Beyninizdeki fikir karmaşasından kurtulacaksınız. Uygun modeli, giyim tarzını keşfedeceksiniz. Doğru yerde uygun kıyafet giyinerek doğru seçimler yapacağınız için tarz sahibi bir hanımefendi unvanını elde edeceksiniz. Birkaç sihirli tüyo sizi gereksiz harcamalardan kurtaracak ve kararsızlıkla ona buna danışıp kaybettiğiniz zamanı size geri kazandıracaktır. Vücut hatlarınızın, ölçülerinizin esas alınarak hangi tipte ve modelde elbise seçiminin yapılması, boyutlardaki uzunluk ve kısalık, desen seçimi, kumaş seçimi, hafif kusurlu veya sizin göze çarpmasını veya çarpmamasını istediğiniz bölgelerinizi uzmanların belirlediği ölçütlerde, uygun biçim ve oranlarda yeniden değerlendirme yapıp tarzını belirlemeniz gerekmektedir. Dolayısıyla vücut tipinize göre belirlenmiş ufak tefek detaylar ve sihirli ipuçları sizi şık bir hatun yapacaktır. Asla çok pahalı ve marka ürünlerle şık olacağınızı düşünmeyin. Sonuçta çok ünlü markalar birçok ünlüyle çalışır ama herkesin taşıyabileceği kıyafeti giydirirler. Vücudunuza uygun bir kıyafet seçmediğiniz sürece giydikleriniz hem size hem karşı tarafa emanet izlenimi verecektir.

Ne aradığımızı bilmezsek bulduğumuzu anlayamayız Yaptığınız kısa bir araştırma sonunda dekolte derinliğinize, dekolte türüne, dökümlü ya da dar bir modele, giysinize göre kullanacağınız aksesuara kadar bilinçli seçimler yapmış olacaksınız. Tarzınızı belirledikten sonra gardırobunuza bakıp kombin yapabileceğiniz ya da artık elemeye karar verdiğiniz kıyafetlerinizi tekrar gözden geçirirsiniz. Yüzlerce alışveriş sitesi uygun fiyatlarla birçok seçenek sunuyor. Zamanınız varsa mağazalarda indirime başladı. Artık bol kazançlı bilinçli ufak çaplı moda uzmanı oldunuz. Keyifli alışverişler.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu