Moda

Tesettür Abiye Hangi Renk Seçilmeli

Tesettür Abiye Hangi Renk Seçilmeli

 

Tesettür dünyasında her geçen gün yeni modeller ve elbiseler üretilmeye devam ediyor. Eski modalarda olmayan birçok yenilik artık günümüz modasında tercih ediliyor. Buda birçok tesettürlü bayanı memnun ediyor. Modanın gelişmesi ve ilerlemesi ile günlük hayatta giyilen birçok elbise ve kıyafeti tesettür ile de tercih etmek mümkündür. Kombinleme seçeneğinin bulunduğu birçok model, tesettürlü bayanlar tarafından endişe edilmeden tercih edilmektedir.

Abiye elbiseler de bu anlamda çok sayıda özgün model ve tasarıma sahip olarak üretilen tesettür giyim ürünlerindendir. Her kesime hitap eden birbirinden renkli ve şık abiye modelleri, birçok tesettürlü bayanın tercih ettiği kıyafetler arasındadır.

 

Doğru Kombin Tercihleriyle Şıklık Yakalamak Mümkündür

Uygun model abiyeler doğru kombinlendiği zaman oldukça güzel bir görünüm sergiler.  Birçok uygun renk ve model seçeneğinin sunulduğu abiye sektöründe, her bedene ve her boya göre abiye bulmak mümkündür. Abiye giyimde renk seçimleri tamamen zevke bağlıdır. Tesettür modasında yaz renkleri cıvıl cıvıl ve uçuk renklerdir ve yaz mevsiminde sıklıkla bu renk tonları tercih edilir. Tesettür seçimi yapılırken özellikle beyaz tenli bayanlar, açık ve pastel tonlar tercih ederek zarafet kazanır.  Pastel sarı, turuncu, nude gibi tonların ağırlıkla tercih edildiği modellerde, gold veya krem renkte şallar ile bütünlük sağlanabilir. Her abiye ile rahatlıkla tercih edilebilecek açık ton şallar, sadelik isteyenlere tavsiye edilen tercihler arasındadır.

 

Vücut Şeklinizi Önemseyin

Abiyede doğru renk tonu ve model tercih edilirken, vücut tipi dikkate alınmalıdır. Kilolu yapıya sahip kadınlar bu tercihlerini koyu renklerden yana kullanabilir. Açık tonlar kiloyu daha da belli edici özelliğe sahiptir. Parlament mavisi ve siyah tonlar ya da petrol yeşilinden oluşan renk seçenekleri, hoş bir görünüş elde etmeye yardımcı olur. Açık ton abiyeler, vücutta daha zarif bir görünüm kazanır. İnce belli ve uzun boylu kadınlar tercihlerini açık renk abiye modellerinden yana kullanmalıdır.

Tesettür renkleri de tercihleri etkileyen unsurlar arasındadır. Koyu ton tercih edilecek elbiselerde açık renklerde kullanılacak eşarp ve şal modelleri ile bütünlük sağlamak mümkündür. Koyu abiye ve koyu şal bu anlamda göz kanatıcı etki yaratır. Daha hafif pastel tonlar bu elbiseleri daha hoş gösterir.

 

Uygun Renk Aksesuarlar İle Abiye Tamamlanır

Aksesuarlar, abiye ile doğru bir kombin yapıldığında, şahane bir görünüm kazanmak mümkündür. Ancak zıt renk uyumları ile kombin yapmak, bu anlamda hoş bir görüntü vermez. Açık tonlarda tercih edilecek abiyeler, uygun tonlarda aksesuarlar ile süslendiğinde ortaya gerçek bir güzellik çıkar.  Koyu renk tonlarında tercih edilebilecek elbiselerde, daha sade renklerde aksesuarlar tercih edilmelidir. Krem, gold ya da bakır tonlarda aksesuarlar, koyu renk elbiseler için ideal tercih önerileri arasındadır. Açık tona sahip tesettür abiye seçimlerinde şal ve ayakkabıya uygun tonlarda aksesuar seçimi yapılabilir. Bunun yanı sıra birden fazla renge sahip aksesuarlar da, açık renk ve sade model abiyelerde şıklık yaratmak için bir seçenektir.

 

Koyu Renkler Motifleri Göstermez

Abiye modellerinde koyu renk tercih edileceği zaman, desen ya da motif olmamasına dikkat edilmelidir.  Koyu renk abiyeler, üzerlerindeki nakış, işleme, model ya da motif gibi detayları göstermezler. Açık renk tercihlerinde modeller kendini daha belirgin olarak gösterir. Bu anlamda açık modeller dantelli veya detaylı işlemelerden tercih edilmeli iken, siyah abiye ve şallarda mümkün olduğunca sade modeller ilk tercih sırasında olmalıdır. Olgun yaştaki kadınlar abiye tercihlerini koyu tonlardan yana kullanmalıdır. Yaşça genç kadınların tercihi ise, daha hoş bir görünüm  kazanmak açısından yavruağzı, lila, pembe tonları, turkuaz gibi açık tonlarda abiyelerden yana olmalıdır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu