Diyet Önerileri

Bir Haftada Kilo Verdiren Diyetler Nelerdir?

Bir Haftada Kilo Verdiren Diyetler Nelerdir?

 

Dengeli ve yeterli beslenerek sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz için yapabileceğiniz birçok diyet bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

Yoğurt Diyeti

Yoğurt diyeti yaparak hem sağlıklı hem de hızlı bir şekilde kilo vermeniz mümkündür. Fermantasyona uğramış bu besin sayesinde, hem metobalizmanız hızlanacak hem de düşük kalorili bir şekilde beslenebileceksiniz. Yoğurt detoks etkisi sayesinde vücudunuzdaki zararlı atıkların atılmasına yardımcı olur ve bağırsaklarınızın çalışmasını sağlamaktadır.

Yeşil Çay Diyeti

Klasik olarak her pazartesi başlanan ve bir hafta tamamlanmadan sonlanan diyetlerden birisini yapıyorsanız siz de bu diyeti tercih edebilirsiniz. Her gün gündeme gelen yeni diyet yöntemleri arasında hangisinde başarılı olacağınızı anlamak biraz vaktinizi alacaktır. İllaki başarılı olacağınız ve vücudunuza sağlıklı bir şekilde kilo verdiren bir diyet bulunmaktadır. Haşlanmış yumurta diyeti yine metobolizmayı çok iyi hızlandıran bir besindir ve başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Yeşil çay diyeti yine en çok başvurulan diyetler arasındadır. Yeşil çay tam da bir antioksidan deposudur. İçinde bulunan kafein ve kateşin maddeleri metobolizmayı hızlandırır ve zayıflamayı kolaylaştırır. Günde iki ya da üç fincan yeşil çay içerek siz de kolayca zayıflatabildiğinize şahit olacaksınız.

Türk Kahvesi Diyeti

Türk kahvesi diyeti ise kalorisi düşük olan bir diyet çeşididir. İçerisinde bulunan kafein maddesi metobolizmayı hızlandırır ve uzun süre tok kalmanıza yardımcı olmaktadır. Egzersiz ve diyet programlarının birçoğunda Türk kahvesi diyeti ile karşılaşabilirsiniz.

Limon Diyeti

Çok sık karşılaşılan oldukça popüler bir diyettir. Metobolizmayı hızlandırarak vücudunuzdaki yağları yakmanıza yardımcı olur. Güçlü bir antioksidan kaynağı olup, zararlı bakterilerden korunmanız yardımcı olmaktadır. Kabızlığı önleyen ve bağırsakları çalıştıran bir besin olan limon, aynı zaman güçlü bir idrar söktürücüdür. Bu sayede vücuduz da bulunan ödemi atmanıza da yardımcı olmaktadır. Bol miktarda C vitamini içeren limon diyeti, özellikle yaz aylarına fit bir şekilde girmek için güzel bir diyettir. Bu diyeti yaparken aynı zamanda hem enerjik hem de sağlıklı hissetmeniz mümkündür.

Protein Diyeti

Protein diyeti uygulayarak kilo vermek istiyorsanız bu da sizin sağlıklı ve güzel bir yöntemdir. Vücudun uzun süre tok kalmasını sağlayan proteinler, kilo vermenizi kolaylaştırır. Bu diyet sayesinde göbek ve basen bölgesindeki istemeyen kilolarınızdan kurtulabilir ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu