Yaşam Tarzı

Seyahat Sigortası Nedir, Nasıl Yapılır?

Seyahat Sigortası Nedir, Nasıl Yapılır?

Yolculuk sırasında karşılaşacağınız hastalık ve kazalara karşı koruma sağlayan seyahat sağlık sigortası yurt içi ve yurt dışı seyahatler için geçerlidir. Geçerli olduğu süre boyunca kişiye güvence sağlayan bu sigorta türü seyahatlerinizin planladığınızın dışında geçmesine önler. Seyahate çıkacak olan kişiler can ve mal kaybına karşı korumalı olmasını sağlayan bu sigorta tedavi masraflarının karşılanmasının yanı sıra eşyalarınızın kaybolmasına karşı da teminat verir.

Hem yaralanma hem de vefat ile ilgili sonuçları kapsayan seyahat sigortası detayları poliçede yazılı olan metne göre belirlenir. Vefat halinde tazminat bedeli maktulün yakınlarına ödenir ve ilgili kişiye isteğe bağlı olarak hem yazılı hem de sözlü bilgi verilebilir. Seyahat sigortası fiyatları ise poliçenin kapsamı dikkate alınarak kişiye özel belirlenir. Kullanıcılar isteklerine göre poliçelerini genişletme hakkına sahiptir. Bu sayede en uygun fiyatlarla en geniş imkanlardan yararlanma fırsatı elde edebilirsiniz.

Seyahat Sigortası Özellikleri Nelerdir?

1 yıl ile sınırlı olan seyahat sağlık sigortası en az 1 gün için yaptırılabilir. Teminat altına alınacak olan bireyler 18 ile 80 yaş aralığında olmalıdır. 18 yaşının altındaki kişilerin ebeveynleri aracılığıyla sigorta yaptırmaları mümkündür. Eğer salgın hastalık hali varsa yaş sınırı 65’e düşer. Avrupa ve dünyanın her yerinde geçerli olan sigortada seyahat sigortası fiyatları seyahat edilecek ülkeye göre farklılık gösterir.

Seyahat sigortası nasıl yapılır diye araştırıldığında sigorta için ilk olarak fiyat teklifi almanız gerekir. Kişisel özelliklerinize ve taleplerinize göre herkese en uygun teklifler sunulur. Online olarak iletilen bilgilere en kısa süre içerisinde geri dönüş yapılır. Teklife onay verip ödemeyi yaptığınız takdirde sigortanız geçerli olacaktır. Prim ödemesinin eksiksiz olarak yapılması şartı vardır.

Seyahat Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Güncel seyahat sigortası fiyatları için güvenilir ve kurumsal bir sigorta firması ile çalışmanız avantajlı olacaktır. Fiyat belirlemesi sırasında seyahatinizin süresi, kaç kişinin seyahat edeceği, sigortaya konu olan kişilerin yaşları, sigortaya ek teminatlar eklenip eklenmemesi gibi durumlara dikkat edilir. Ek teminatlar her zaman fiyatları artırıcı etki yapar.

Fiyat teklifi almak istediğinizde Demir Sağlık seyahat sigortası online hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Online başvuru formunda yer alan cep telefonu numarası, adı soyadı, e-posta adresi gibi kısımları doldurarak ve teklif almak istediğiniz sigorta türünü seçerek istediğiniz bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Demir Sağlık müşteri destek hattını arayarak da ürünler ve özellikleri, fiyatları ile alakalı sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu