Kadın Dünyası

Yaz Bronzluğunu Korumanın Yolları

Yaz Bronzluğunu Korumanın Yolları

Yaz aylarının gelmesi ile kadınların çok fazla uğraşlar sonrası elde ettiği yaz bronzluğunu korumanın yolları çok fazla merak edilmektedir.

Yaz bronzluğunu korumanın yolları hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olmak ve bronzluğunun uzun süre kalması için araştırmalar yapılmaktadır. Yaz aylarınca çok fazla güneşlenip istenilen bronzluğu elde ettiğinizde tatil bitince ten renginizin açılmaması için yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler düzgün bir şekilde uygulanması halinde daha uzun süre teninizin bronz kalmasını sağlayabilirsiniz. İşte bu yöntemlerden bazıları şunlardır;

1 – Peeling Uygulama

Yüze peeling uygulaması yapan Luna 2 bir dakika içinde 8 bin titreşim ile bir yandan cildi ölü hücrelerden arındırma yaparken diğer yandan da ciltte yer alan mikro kan dolaşımını desteklemektedir. Peeling kurutan ve ekstrem sonuçlar sunan ürünler yerine cilde daha nazik davranarak enerjik ve pürüzsüz bir bronzluk bırakacak kuru fırça tekniğin uygulanması çok daha avantalı olacaktır. Ayrıca peeling uygulamasını vücutta uygulamak mümkün olmaktadır. Bu işlem cildin yenilenmesini sağladığından teninizin biraz daha çabuk solmasına yardımcı olabilir. Fakat bu sayede bütün vücudun orantılı bir biçimde renk değiştirecektir.

2 – Doğru Nemlendirici Kullanımı

Yıl boyu teninizin bronz kalmasını istiyorsanız vücudunuzu nemlendirmeniz gerekmektedir. Nemli bir vücut bronzluğun dışında cilt sağlığı içinde önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca nemli bir cilt bronzluğu daha da uzun zaman koruması mümkün olacaktır. Bronzluğu en hızlı şekilde yüzden kaybedildiği için yüz kısmına daha itina ile ve daha sık bir uygulama yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

3 – Sıvı Tüketimi

Sıvı tüketimi ya ve kış tüm mevsimlerde çok önemli bir faktör olmaktadır. Yaz aylarının sıcaklığını azaltması bakımında sıvı çok daha fazla tüketilmektedir. Bol su içmek üst tabakada yer alan bronz tene sahip olanların hücrelerinin ömrünü uzatmakta ve cildin daha gergin, pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır. Kavun, karpuz ile salatalık gibi bol sulu olan besin maddelerinin tüketimi çok daha etkili sonuçlar almaya yardımcı olacaktır. Mango ve havuç bronzluğu korumasında beta- karoten bakımından zengin içeriklere sahip olmaktadır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu