Yaşam Tarzı

Seyahat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Seyahat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Seyahat sigortası sizi özellikle yurtdışı seyahatlerinizde koruyup güvenli bir şekilde seyahat etmenizi sağlamaktadır. Sizin karşılaşabileceğiniz birçok sorun seyahat sigortası tarafından çözülebilmektedir. Bunlardan bazıları hastalık, kaza, tedavi masrafları, seyahatin uzaması gibi durumlardır.

Ancak seyahat sigortasını düzenlerken şirketle yapacağınız anlaşmada maddelerin çoğunluğunu siz belirlemektesiniz. Bu yüzden oldukça geniş bir teminat imzalayın ki başınıza gelebilecek her türlü kazaya karşı sigorta şirketinde bir teminatınız bulunsun.

Seyahat Sigortasında Oluşturabileceğiniz Teminatlar

Anlaşmanız sınırsız tarihten ibaret değildir. Bir başlangıç ve birde bitiş tarihi vardır. Başlangıç tarihi ile sigortanız başlar, bitiş tarihi ise sizin bir nevi sigortadan yararlanma son gününüz olur. Bitiş tarihi özellikle yenileme tarihi gibi de düşünülebilir. Oluşturabileceğiniz teminatlar konusunda ise kaza sonucu ölüm, sürekli sakatlık ya da tedavi masraflarıdır.

Kaza sonucu ölümde sizin belirmiş olduğunuz teminat miktarınca bir tazminat verilir. Sürekli sakatlıkta ise yine anlaşmanızda yer alan tam veya kısmi duruma göre bir tazminat ödenir. Özellikle yurt dışında seyahat ederken tıbbi bir rahatsızlığınız oluşursa eğer şirketle yaptığınız anlaşmada bu teminat seçeneğini koymuşsanız tıbbi tedavi masraflarınız sigorta tarafından karşılanır.

Seyahat Sigortasında Merak Edilenler

Sigortanızdan ilaç konusunda yardım alabilirsiniz. Eğer acil bir ilaca ihtiyacınız var ise sigortanızla iletişime geçerek size o ilaç temin edilebilmektedir. Seyahat sırasında olası küçük yerlerde geçirdiğiniz kazalardan dolayı merkeze gönderilmeniz gerekirse bu giderler yine seyahat sigortası tarafından karşılanabilir.

Eğer belli bir yerde konaklama yapmışsanız ve beklemediğiniz olaylardan dolayı konaklamanız uzayacaksa yine konaklama sürecinde seyahat sigortanızda faydalanabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

Seyahatteyken seyahate çıkan kişinin sigortalı mal varlığına karşı bir hasar oluştuğunda acilen seyahatinden geri dönmesi gerekirse ve bu sigorta şirketi tarafından isteniyorsa dönüş masraflarını sigorta karşılar.

Beklenmedik Durumlarda Seyahat Sigortası

Yakın bir akrabanız vefat etmiş ve seyahatten acil olarak dönmeniz gerekirse masraflarınızı seyahat sigortası karşılayabilir. Yine yolculuğunuza çıkmış ancak yolculukta oluşmuş bir ölümden dolayı o kişiyi alıp seyahate çıkmadan önceki yere getirmesi gerekiyor ve getirdikten sonra geri dönmesi gerekiyor ise geliş ve gidiş giderleri sigorta tarafından karşılanır.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu