AŞK

İnsan Ne Kadar Sürede Âşık Olur? 

İnsan Ne Kadar Sürede Âşık Olur? 

 

İnsanoğlu âşık olmak için öncelikle karşı taraftan etkilenmesi gerekir. Etkilendikten sonra adına aşk denir. İki kişi birbirini sevmese de onun adına aşk denir. Örneğin platonik aşk denilen şey birinin sevip diğerinin sevmemesi veya haberi olmamasıdır. Aşk ömrü 4 yıl olarak bilinmektedir. Bu 4 yıl içerisinde ne kadar sürece âşık olunduğu ise muammadır. Çünkü yapılan araştırmalara göre aşk çok göreceli kavramdan ibarettir. Bununla birlikte neye aşk olduğunda çok önemlidir. Bir hayvan veya bir cisme de aşk olunabilir.

İlgili Makaleler

Aşk Kelimesinin Anlamı Nedir?

Bu kelime koku çok farklı anlam taşımaktadır. Bunun asıl sebebi bir çok sevilecek ve aşık olunacak şeyler vardır. İnsanoğlu çok çabuk sürede de aşık olabilir geç sürede de aşık olabilir. Önemli olan hangi zaman zarfında aşık olduğu değildir. Önemli olan sevdiğin insanı ne kadar sevdiğini göstermektir. Genel olarak bakıldığında ne kadar çabuk sevilirse o kadar çok sıkılma dönemi başlar denmektedir. Bu yüzdendir ki en çok aşk zor olandır. Yani zor sevip zor ayrılmaktır.

Aşk Bir Oyunmudur?

Evet. Aşk aslında bir oyundur. Kimine göre yalandan kimine göre ciddi ilişki boyutunda olma durumudur. Dizilerdeki gibi aşk görülen olmamıştır. Bu yüzdendir ki dizilerde hayal ürünü gerçekleştirmektedir yazısı çıkar. Bunun sebebi, aşk bile hayal ürünü kurgulandığının göstergesidir. Yapılan araştırmalara göre âşık olmak beyin hücreleri için olumlu etkilemektedir. Ne kadar aşık olunursa o kadar mutluluk hormonu salgılanır. Genel olarak aşık olmak her zaman güzel olaydır. Ama güzel aşık olmak için içten sevmek gerekir. İçten seven insan her zaman huzurlu olduğu kalbine yansıtır.

Güzel Sevmek Ne Demektir?

Sevmek her zaman güzel olması gerekmez. Güzel olmayıp sevmek de önemlidir. Örneğin çabuk güzel sevip çabuk pes etmek arasında çok farklı kavramlar vardır. Mesela güzel sevmek için çabuk veya yavaş olunması gerekmez. Her türlü sevilmesi uygundur. Yapılan son araştırmada güzel seven kişilerin her zaman hayatta başarılı olduğu görülmektedir. Bu yüzden güzel insanlar severek hayatta bir adım önde olmak mümkündür. Çabalamak önemli unsurdur.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu