Kadın Dünyası

Küçük Göğüslü Kadınlar İçin Sütyen Seçimi Nasıl Olmalı

Küçük Göğüslü Kadınlar İçin Sütyen Seçimi Nasıl Olmalı

Kadınlar, şık ve bakımlı olmak isterler. Bazı kadınlar iri göğüslerinden şikâyet ederken bazıları da küçük göğüslü olmaktan hoşnut değildir. Kıyafeti güzel taşımak için vücut ölçüleri son derece önemlidir. Bu nedenle her konuda olduğu gibi tekstil ürünlerinde de farklı taleplere karşı, farklı ölçülerde kıyafet ve iç giyim konusunda son derece ilerlemiştir.

Küçük Göğüslü Kadınlar Sütyen Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Küçük göğüslü kadınlar kıyafetlerinin daha güzel ve orantılı görülmesi için sütyen seçimine dikkat etmelidir.

Sütyen alırken göğüs altındaki destekli sütyenleri tercih etmelidir. Çünkü bu destek göğüslerin daha iri olduğu imajını vermektedir.

Göğüsler fazla küçükse sadece sütyen altından destek yetmeyeceğinden sütyenin yan kenarlarının da hacimli olan sütyenleri tercih etmelilerdir.

Kullandığınız sütyenleri çamaşır makinasında ılık ve kısa devirli yıkamalı ya da elde özenle yıkamalıdır. Aksi durumda sütyenlerdeki destekler deforme olabilir.

Sütyen askılarının zaman içinde gevşemeler yapabileceği göz ardı edilmemeli, esneyen askılar yenilenmelidir. Aksi halde göğüsler sarkmış görüntüsü verir.

Dolabınızda farklı renklerde (siyah, beyaz, ten rendi gibi) destekli sütyen bulundurmalı, mümkün olduğu kadar yedek sütyeniniz olmalıdır.

 

Küçük Göğüslü Kadınlar İçin Sütyen Çeşitleri

Koşucu Sütyen

Bu sütyenler son derece kullanışlı, rahat ve destekleyicidir.

Bantlı Sütyenler

İçlerinde ayrıca destekleyici silikon bulunmaktadır.

Bralettes Sütyen

Küçük göğüslüler için ideal sütyendir. Moda sektöründe oldukça popüler olup seksi görüntü vermektedir.

Önden Açılır Sütyen

Genelde emziren annelerin kullandığı son derece rahat ve kullanışlı bir sütyendir.

Jel Destekli Sütyen

Normal destek dışında jel dolgu desteği de bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında kullanılması sıcak tutmasından kaynaklıdır.

Sütyen Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Anne adayları bebekleri doğmadan önce nasıl bebek için hazırlıklar yapıyorsa, kendileri içinde hazırlık yapmalıdır. Önü düğmeli gecelik, elbise ve bluzlar ile en önemlisi bebek emzirirken önden açılan sütyenlerini mutlaka almalıdır. Hatta yedekli sütyenleri de olmalı bebeğin kusması ya da salyası sütyeni ıslatacağından sıklıkla değiştirmelidir.

Özel günler için daha seksi ve gösterişli genelde de kırmızı tercih edilen sütyenlerde çok kullanılan sütyenler arasındadır. Günlük yaşantıda ise rahat ve hareket özgürlüğü olan sütyenler seçilmelidir. Özellikle küçük göğüslü bayanlar için oldukça fazla alternatifler bulunmaktadır.

Küçük Göğüslü Olmanın Avantajları Nelerdir?

Küçük göğüslü kadınların sütyenlerinin mutlaka destekli olması ve daha dolgun görünmesi gibi konuların hep altını çizerek bahsetsek de küçük göğüslü olmanın avantajları da bulunmaktadır. Örneğin; İri göğüslü kadınlar açık yakalı, dağınık yakalı elbise ya da bluz giyemezler. Giyseler bile sürekli elleri ile göğüs dekoltelerini kapatmak zorunda kalırlar. Oysa küçük göğüslü kadınlar bu konuda son derece rahat davranırlar. Ayrıca aşırı büyük göğüslere sahip olan kadınların zaman içinde kambur duruşu kalıcı kamburluğu beraberinde getirmektedir.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu