Kadın Dünyası

Regl Döneminde Daha Güzel Gözükün!

Regl Döneminde Daha Güzel Gözükün!

 

Regl döneminde hormonal oranların değişmesi beraberinde kadınların çoğunluğu bu dönemi başlamadan birkaç gün öncesinde tam olarak göğüslerde çeşitli büyümeler ve hassasiyetler görebilirler. Ayrıca karında şişlikler gibi çeşitli problemlerde yaşayabilirler. Bu zamanlarınızda da yine ufak taktikler ile kendinize çok daha iyi bakabilirsiniz. Yine doğal güzelliğinize kavuşmak bu dönemde hiçte zor değil yeter ki kendinize bakmak isteyin.

Sivilceler İle Savaşabilirsiniz!

Artan sivilceler yine regl problemleri arasında yer almaktadır. Bu dönemin başladığının habercisi olarak artan sivilceleri görebilirsiniz. Yine bizi rahatsız eden bu çeşitli sivilceleri çıktıklarında hiçbir şekilde sıkmadan, regl dönemi öncesinde yüzünüzü güzel bir biçimde antiseptik sabunlar ile yıkayarak bu problemi oldukça azaltabilirsiniz

Şişkinliklere Çözüm Basit

Şişkinlikler için ise farklı yöntemlerimiz mevcut. Regl döneminde değişmekte olan bazı hormonlar sebebi ile vücudunuzun su tutması bu şişliklere sebep olmaktadır. Yine uzman kişiler alınan bazı sıvılar ile atılan sıvılar arasında denge oluşması gerektiğini söylüyorlar. Bu nedenle aşırı su içmenin ve potasyum açısından zengin olan gıdalar ile beslenmenin faydasından bahsetmeden geçemiyorlar.

Şekil Almayan Saçlar

Şekil almayan saçlar da bu dönemde başlıca problemlerdendir. Regl döneminde saçların şekil almadığı bilinen bir gerçektir. Yine bu dönem içerisinde saçlarınız hem kolay bir şekilde şekil almazlar hem de son derece çabuk bir şekilde kirlenerek sizleri rahatsız ederler. Bu dönemde saçınızın oldukça kolay şekil almasını istemekteyseniz eğer yine saçınızı her gün saç tipinize uygun olan çeşitli şampuanlar ile yıkayabilirsiniz.

Regl döneminde oldukça sık rastlanan başka bir problem ise hassas olan ve kuruyan cilt tipleridir. Bu günlerde cildinizin güzel bir şekilde nefes almasını sağlayacak olan çeşitli ürünler kullanmaya mutlaka özen göstermelisiniz. Yağ dengeleyici fonksiyona sahip olan bazı ürünleri kullanarak cildinizin yağ salgısını azaltmasını sağlayabilirsiniz. Yine yüzünüzü parlak gösteren etkili ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Yine bu dönemde en önemli unsurlardan birisi de regl olmadan önce bal, pekmez, reçel, çikolata, pasta ve tatlı gibi basit karbonhidrat içeren çeşitli gıdalardan mutlaka kaçınmalısınız. Bu dönemlerde et, karaciğer, yumurta, balık, süt ve yeşil sebzeler tüketebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu