Kadın Dünyası

Vazgeçilmezimiz Kadın Çantaları

Kadın aksesuarlarının en başında gelen Çanta vazgeçilmezler arasındadır. Kimi çanta elimizde, kimisi kolumuzda, kimisi sırtımızda ama mutlaka yanımızdadır.

Öyle çok severiz ki çoğu zaman diğer aksesuarları onun rengiyle aynı almaktan mutluluk duyarız. Zerafetlik abidesi olan kadın çantaları elimize aldığımız da yürüyüşümüz farklı, kolumuza taktığımızda farklı, sırtımızdayken tamamen farklı bir ruh haliyle yürümekteyiz.

Çantalar nasıl girdi hayatımıza, nerede nasıl ihtiyaç duyuldu? Çantalar geçmişten beri günlük yaşantımızın içinde bulunuyor.  İlk kağıt çantalar çay taşımak ve muhafaza etmek için Çin’de kullanıldı. Bizler yeni keşfedilen bu güzelliği gün ve gün geliştirerek hayatımızın odak noktası haline getirdik.

Kadın çantaları, giyimimizi, ayakkabılarımızı, kemerlerimizi, saç bantlarımızı hepsini entegre eder. Gardırobumuzun en güzel yerinde yer alır. Eskidi der kaldırırsın fakat moda tekrar karşına çıkartır. Giyim mağazalarının, takı toka satan firmaların hepsinde yer alır; ama her zaman baş köşede yer alır. Vitrinlerimizi süsleyen yegane icatlarımızın başında gelir.

Çanta çeşitlerine gelecek olursak yelpazemiz çok geniş

El çantası, Bilek çantası, Gelin çantası, Makyaj çantası, Cüzdan, Mekanizmalı cüzdan, Evrak çantası, Bavul, Omuz çantaları, Askılı çanta, Tote çanta, Kova çanta, Silindir çanta, Torba çanta, Kürklü çanta, İkizkenar çanta, Spor çantaları, Sırt çantaları, ve daha sayamayacağımız kadar bir çok çeşitleri mevcut.

Kadınlar çantalarıyla daha samimidir ve gardırobundan çıkarttıklarında yüzlerinde tebessüm oluşur.  Oldukça geniş eğlenceli rengarenk çantalarımız vardır. Kadın çantalarında içine almayacak dediğimiz bir çok özelimizi saklarız. Yeri gelir sır olur bize, yeri gelir korunmak amaçlı bir alet.  Her çantanın bir anısı olur muhabbet kokan bir havası vardır. Annelerimize en güzel hediyedir, kızlarımızın gözünde ki parıltıdır, ne amaç ile alındığı ne zaman ne için alındığı hiçbir zaman unutulmaz.

Çanta dediğimiz de basit bir olay olarak algılamamalıyız. Duygumuzu, düşüncelerimizi, heyecanlarımızı, sevincimizi hepsine ortak olan bir arkadaş olarak görmeliyiz. Tatile gittiğimizde bavul olur, düğüne gittiğimiz de aksesuar, hastaneye gittiğimiz de bebek çantası olur. Ayrılmaz bir parçamızdır. Kapıdan ilk çıktığımızda arabaya bindiğimiz de yanımızdadır.

Yani kısacası çanta bizler için her şeydir. Çantalar hakkında detaylı bilgi edinmeniz için https://gettoderi.com/ adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu