AŞK

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Yapılmış olan araştırmalar, mutlu olan ilişkilerin minik yakınlaşmalar için yaratılan zamanlardan beslendiğini gösteriyor. Uzmanlar aşkınızın ilk başlarındaki heyecan bittikten sonra ilişkinizdeki heyecanı geri kazanmak yerine, sürekli küçük ve basit şeyler yapmanız sayesinde aranızdaki bağı güçlendirebileceğinizi savunuyorlar. Sevgi uzun süren ve mutlu bir ilişki için bir başına yeterli olamaz. İlişkinin başında yaşanan o yoğun duygular, tutku ve cinsellik zamanla azalmaktadır. Uzun süreli ortak mutluluğun sağlandığı için aşk iyi bir başlangıç olabilir fakat devamlılığı sağlayabilmek için ilişkiye emek vermek gereklidir.

Güven, Taktik ve Destek Şart

İlgili Makaleler

Mutlu ilişkileri olan çiftler birbirine güvenmektedirler. Birbirlerinin umutlarını ve hayallerini her zaman destekler, başarılarını birlikte kutlarlar. İlişkileri için ortak sorumluluklar alırlar, karşılıklı hisseleri ve istekleri anlamaya çalışırlar. Beklentilerini ve ihtiyaçlarını açık bir dille anlatır ve birbirlerini gözetmeye çalışırlar. Yapılmış olan hataları büyütmez ve hoşgörü ile karşılarlar.

Kişiye Özel Anlara Fırsat Verilmeli

İlişki ve aşk hakkında düşünürken unutulmaması gereken önemli bir konu var: Uzun süren mutlu bir ilişki için, çiftlerin birbirine bağlı olması kadar birbirlerini kısıtlamaması da önem taşımaktadır. Birbirlerinin özgür olmasına izin veren çiftler, ilişkilerinde daha sağlam bir şekilde ilerleyebilirler. Her daim, her işi partneriyle birlikte yapmak isteyen çiftler uzun vadede mutsuz olacaklardır. Çiftler birbirlerine aynı anda birden çok rol yüklemek isteyebilirler. Partneriniz; hem baba, hem anne, hem sevgili hem de iyi bir dost olmalı! Bu düşünce partnerinizden insanüstü bir performans sergilemesini beklemenize neden olur. Bunun sonunda hayal kırıklığı yaşarsınız. Birbirinize yükleyeceğiniz roller ve abartılı beklentiler ilişkinizi çıkmaza sokabilir.

Zıtlıklar İlişkileri Güçlendirir!

Çiftlerin zamanla birbirlerinin değişeceğine yönelik doğru olamayacak inanışlar mevcuttur. Genelde kadınlar, sevdikleri adamın evlendikten sonra değişeceğine inanırken, erkekler ise kadınların asla değişmeyeceğine ve ilişkinin başındaki gibi kalacaklarına inanırlar.

Problemlerin Konuşulması Gerekir

Mutlu olan çiftler nadir olarak birbirine soğuk davranışlarda bulunabilirler. Olumsuz olan ruh hallerini partnerine yüklemek istemez ve problemleri çözmek için uygun anı beklemeyi tercih ederler. İlişkide güven duygusu olması kişilerin birbirine zayıf yanlarını gösterebilmelerini ve mühim konuları paylaşabilmeyi sağlamaktadır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu