Kadın Dünyası

Kıvırcık Saçlılar İçin Bakım Önerileri

Kıvırcık Saçlılar İçin Bakım Önerileri

 

Kıvırcık saçların bakımları her ne kadar zor olsa da bayanları en karakteristik gösteren saç tiplerinden biridir. Ama kıvırcık saç bakımları doğru tekniklerle yapıldığında daha güzel ve daha estetik bir görünüme kavuşacaktır. Eğer kıvırcık saçlarınız varsa ve sürekli düzleştirmekten hoşlanmıyorsanız, doğru bakım ürünleri ve doğal saç maskeleri ile saçlarınızı daha parlak, daha ipeksi ve daha hacimli bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ama herkes kendi saç tipine ve saç tellerinin kalınlığına göre bakım ürünleri tercih etmeye özne göstermelidir. Ayrıca kıvırcık saçları sık boyamak ve sık ısıl işlem uygulandığında saçların yıpranıp, hacmini yitirmesine neden olur. Kıvırcık saçları ile farkını ortaya koymak isteyen kişiler için bu yazımızda kıvırcık saçlar için bakım önerileri hakkında sizlere detaylar vereceğiz. Siz de yazımızı sonuna kadar okuyarak daha çekici bir saç yapısına kavuşabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Herkes doğru saç bakım rutini ile her zaman daha ipeksi ve daha parlak, güçlü saçlara sahip olabilir. Kıvırcık saç bakımı düz saçlara göre her ne kadar daha zor olsa da doğru ürünler kullanarak ve doğru rutinler ile saç bakımı yaparak, saç bakımlarının daha kolay hale gelmesini sağlayabilir. İşte kıvırcık saç bakım rutini…

  • Her banyo öncesi saçlarınızı zeytin yağı ile besleyin

Kıvırcık saçlara sahip olan kişiler saçlarının daha bakımlı ve daha parlak olmasını sağlamak amacı ile her banyo öncesi saçlarını zeytinyağı ile besleyebilir. Saçlarınızın her yerine zeytinyağını sürdükten 10 dakika sonra banyo yapabilirsiniz.

  • Saçlarınızı yıkarken doğal şampuan kullanmanız gerekir.

Doğal saç şampuanları ile saçlarınız daha canlı ve daha sağlıklı bir görünüme ulaşacaktır. Bu nedenle banyoda kullandığınız temizlik ürünlerinin ağrı kimyasallar içermediğine dikkat etmeniz önerilir.,

  • Saçlarınızı boyarken kesinlikle işinin uzmanı birinden destek almanız önerilir.

Kıvırcık saç boyası oldukça zordur. Dalgalı olduğu için saçlarınızın her noktasına eşit miktarda saç boyası dağıtmanız nerede ise imkansızdır. Bu nedenle mutlaka işinin uzmanı kişilerden bu konuda hizmet almanız tavsiye edilir.

  • Her banyo sonrası saç kremi kullanmanız gerekir.

Daha yumuşak ve daha ipeksi bir saç yapısına ulamak için ve yine saçlarınızın daha kolay taranmasını sağlamak için saç kremi kullanmanız gerekmektedir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu