Kadın Dünyası

Evde Kalça Bel Basen Eritme İnceltme Hareketleri Yöntemleri Nelerdir?

Evde Kalça Bel Basen Eritme İnceltme Hareketleri Yöntemleri Nelerdir?

Özellikle kilolu insanların sıklıkla canını sıkan konuların başında gelmektedir. Üstelikte insanlar kilo alışları sırasında ilk olarak kalça ve basen bölgelerine alırken en son kilo verdikleri bölgelerde yine burasıdır. Erkekler bu sorunu spor salonlarında halletmeye çalışırken bayanlar ise evde kendilerine çizdikleri program dahilinde bu sorunda kurtulma arayışına girerler. Aslında kalça ve basen bölgesini inceltmek için bir spor salonunda çalışmanıza da ihtiyaç yoktur bunu evinizde de rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir yöntemle çözebilirsiniz.  Kilo vermede en önemli nokta şudur hiç bir diyet tek başına sorun çözücü değildir diyetler sporla desteklendiği zaman etkisini gösterirler. Bu yüzden de eğer ki kalça ve basen bölgesini inceltmek istiyorsanız sporunuzun yanı sıra beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir.

Evde Kalça Bel Basen Eritme İnceltme Hareketleri Yöntemleri Nelerdir?

Basen Eritme Hareketleri

Önünüze bir sandalye alın ve onun önünde sırtınızın üzerine uzanın. Topuğunuzu sandalyenin üstüne koyarak dengede durmaya çalışın daha sonra da kollarınızı her iki yana açıp dengede kalabilmeyi deneyin. Bunu takiben sağ bacağınızı yukarı doğru kaldırın 90 derecelik bir açı ile havaya kaldırmalısınız.

İkinci bir hareket ise ayakta dik bir şekilde durum ayak topuklarınızı bir birine değecek şekilde yaklaştırın ve arada açıklık kalmasın ellerinizi belinize koyun ve hafif hareketlerle sağa ve sola doğru yavaş yavaş dönmeye başlayın bu yavaş hareketi ısınmaya başladıkça hızlandırın ve hızlandırdıkça da biraz daha fazla dönmeye çalışın ilk başlarda bu hareket sizi zorlayabilir ama devam ettikçe rahatladığınızı göreceksiniz.

Son hareketimizde ise sağ ya da sol tarafınıza yatıyorsunuz ayak parmaklarınız direk olarak karşıyı gösterecek şekilde kalıyor vücudunuz tamamen ip gibi düzgün ve sonra 90 derecelik bir açı ile ayağınızı yukarı kaldırıp indiriyorsunuz bunu olabildiğince yapın sonra aynı hareketi diğer tarafınıza dönerek yapın.

Evet bu yukarıda bahsettiğimiz hareketler bel ve basen bölgelerinde hızlı sonuç verdirecek hareketlerdir ancak vücudunuzun her bölgesinin fit bir şekilde görünmesini istiyorsanız o zaman bu hareketleri çoğaltmalı ve günlük sporunuzu sürdürmelisiniz. Özellikle tempolu koşu ya da yürüyüş en etkili spordur.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu