AŞK

Ayrılıkla Başa Çıkmanın Yolları

Ayrılıkla Başa Çıkmanın Yolları

İlişki yaşamanın oldukça doğal bir süreç olması gibi ayrılmanın da bu sürecin normal sonuçlarından biri olduğunu kabul etmek gerekir. Her ne kadar bunu kabul edebilmek herkes için kolay olmasa da hızla toparlanıp yaşama yeniden başlamak önemlidir. Bu yazımızda ayrılığın yasını oldukça hızlı bir şekilde atlatabileceğiniz ve hayatınızda yeni bir sayfa açmanız için size destek olacak önerilere ulaşabilirsiniz.

Ayrılıkla Başa Çıkmanın Yolları

İlgili Makaleler

Acınızı Çekin!

İlişkinizin bitmesinin ardından acı çekmeniz oldukça normaldir. Bu süreçte kabullenmek ise başarmanın en önemli aşamasıdır. Acınızı sanki hiçbir şey olmamışçasına içinize atıp yaşama devam etmektense ilk olarak kabul edin ve bir süre üzülmenize izin verin. Bu süreçte umursamaz davranmak başka hatalar yapmanıza neden olabilir. Yapmanız gereken tek şey önünde sonunda yeniden iyi olacağınızı unutmamaktır.

Arkadaşlarınızla Görüşün!

Kabullenmenizin ardından sizin için her şey çok daha kolay ilerleyecektir. Yaşanmışlıklarınızı ve biten birlikteliğinizi deneyimlerinizin arasına katın. Yaşamın daima pembe bir rüyadan oluşmadığını anladıktan sonra yeniden gerçek yaşama dönmeye başlayabilirsiniz. Bu süreçte beraberken güzel zaman geçirdiğiniz ve sizi anlayan kişilerle birlikte olmanız önem taşır.

Eğleneceğiniz, güvenebileceğiniz ve kendinizi korkmadan anlatabileceğiniz arkadaşlarınızı arayın. Yaşamınızın yalnızca bir erkekten ibaret olmadığını ve birlikte zaman geçirebileceğiniz değerli arkadaşlarınızın da olduğunu yeniden hatırlamak size iyi gelecektir.

Kendinizi Keşfedin!

Birine bağlı şekilde yaşamak, sizi kendinizden biraz uzaklaştırmış olabilir. Çok uzun süredir yapamadığınız ve hatta hayalini kurduğunuz şeyleri yapın. Örneğin, farklı yaşamları uzaktan izleyebilir, bilmediğiniz sokaklarda gezintiye çıkabilir, evcil bir hayvan sahiplenebilir kısaca sırf partneriniz sevmiyor diye uzak kaldığınız her şeye yeniden sarılabilirsiniz. Bu sayede ne kaybettiğinizden çok şimdiye dek neleri kazanamadığınızı hatırlamış olursunuz.

Kendinizle İlgilenin!

Kadınların kuşkusuz ki en iyi hissettikleri zamanlar aynaya baktıklarında kendilerinden memnun oldukları zamanlardır. Cilt bakımı yaptırın, kuaföre gidin, masaj yaptırın özetle ihmal ettiğiniz ne varsa üzerine düşün. Unutmamalısınız ki kaybeden siz değilsiniz.

Yaşamınızı Planlayın!

Artık kendinizi daha iyi hissetmeye başladıysanız, gelecek ile alakalı planlar yapmanızın en doğru zamanı gelmiş demektir. Örneğin bir yıl sonra kendinizi nerede görmek istediğiniz ile alakalı notlar tutun. Kariyerinizi ya da değişik ülkelere seyahat etmeyi planlayabilir veya günlük tutarak yaşama dair umutlarınızı yenileyebilirsiniz. Bu, hayallerinizi taze tutmanızda oldukça etkili bir yoldur.

Geçmişinizle Hesaplaşmaktan Vazgeçin!

Belki çok incindiniz ya da çok acı çektiniz ama artık eski partnerinizi suçlamanın hiçbir anlamı yok. İntikam duygusu ve öfke sizin iyileşmenizi engeller. Nefret ise sevginin her daim canlanabileceğinin göstergesi niteliğindedir. İçinizden gelen bir ses, düştüğünüz her boşlukta eski partnerinizi aramanızı fısıldayabilir. Bu sebeple yaşanmışlıklarınızla barışmalı iyi ve kötüsüyle bir anı olduğunu kabul edip kenara bırakmalısınız.

Zamana Bırakın!

Zaman siz her ne yaparsanız yapın geçmeye devam ediyor ve hiçbir şey eski halinde kalmıyor. Neyse ki bir gün her acı hafifler. Bu nedenle zamanın sahip olduğu büyülü güce inanın. Bu süreci nasıl geçirdiğiniz oldukça önemli. Yukarıda paylaştığımız aşamaları uygulayarak zamanın size ilaç gibi gelmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki hayat kötü olduğu kadar iyi sürprizlerle de dolu yeter ki siz kendinizi iyileştirip görmek için hazır olun.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu