AŞK

Aşk Kaç Yıl Sürer

Aşk Kaç Yıl Sürer

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye aşktan aşka değişir. Fakat uzmanlar aşkın 1.5 saniyede geliştiğini ve beynin belli merkezlerini kontrol altına aldığını ve aşkın mantıklı düşünmeyi engellediğini ifade ediyorlar.

Aşık olan bir insan aşık olduğu kişiye karşı yelkenleri indirir. Aşık olduğu kişi dünyada eşi benzeri olmayan bir kişi haline gelir. Bu kişinin kusurları görülmez. İşte bu yüzden aşk biraz da deliliktir. Bir kelebek kadar narin olan aşk uzun yıllar sürebileceği gibi, birkaç gün birkaç ay ya da birkaç yıl da sürebilir. Bu karşılıklı olarak aşkı besleme kabiliyetine göre değişir. Aşkı öldürmek ise bir kelebeği incitmek kadar kolaydır. O nedenle belli bir kural yoktur. 1.5 saniyede gelişen bir mucizevi olayın illa ki şu kadar yıl, ay, gün, saat süreceğini kimse iddia edemez.

İlgili Makaleler

Aşkı Beslemek

Aşk varsa ve iki taraflı ise onu beslemek kolaydır. Tek şart her iki tarafın da bunun için çaba sarf etmesidir. Eğer tek taraf çaba sar ediyorken diğer taraf hiçbir çaba sarf etmiyorsa o zaman aşkın ömrü kısa olacaktır. Çünkü aşk bir kelebek kadar narin ve özgürdür. Geldiğinde gelir, gittiğinde de gider. Onu iyi misafir etmek gerekir. Eşler ya da sevgililer arasında karşılıklı anlayış, saygı, empati, yardımlaşma birlikte hareket etme, sorunları birlikte çözme, sosyal eğlenceler aşkın gelişmesi için ve büyüyüp filizlenmesi için gerekli…

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu