AŞK

Sağlıklı Ve Mutlu İlişkinin Sırları

Sağlıklı Ve Mutlu İlişkinin Sırları

Sağlıklı ve bir o kadar da mutlu ilişkiyi herkes ister. Bunun için her iki tarafın da aynı çabayı göstermesi gerekir. Tek taraflı gösterilen çaba ve sevgi mutlu bir ilişki için zayıf kalacaktır. Dolayısıyla her iki tarafın oldukça mutlu bir ilişki yürütebilmesi için sevgiden önce saygının olması gerekir. Saygının olduğu yerde sevgi de vardır. Bu bağlamda hemen hemen her çift anlaşamadığı zamanlarda çözüm odaklı ilerleme kaydetmelidir. Sevdikleri alanlara yöneldikleri zaman ortaya oldukça hoş bir bağ çıkmış olacaktır. Tüm bu durumlara genel anlamda bakıldığı zaman her iki tarafın da mutlu olduğu görülür.

Uzun Ömürlü Bir İlişki İçin Yapılması Gerekenler

İlgili Makaleler

İlişkinin uzun ömürlü olması saygıya, sevgiye ve iki kişinin arasında gerçekleşen bağa bağlıdır. Koşulsuz sevgi ile birbirine sıkı sıkıya bağlı olan çiftlerin ilişkisi ömürlüktür. En küçük bir olayda kavga çıkartmak, tartışmak ve ilişkiyi zedelemek yerine alttan almayı denemek ilişkinin uzun ömürlü olması yönünde büyük önem arz eder. Bu ve başkaca konularda son derece pozitif bir şekilde davranış sergileyen insanlar birbirleriyle olan anlaşmazlıkları da üçüncü şahıslara yansıtmamış olacaktır. İlişkide oluşan anlaşmazlıklar sadece o iki kişi arasında çözüme kavuşturulmalıdır. Eğer gerçekten bu çiftler nazar denilen faktöre inanıyorlarsa herkese ilişkilerinden bahsetmemeleri gerekir. Tüm bunlar ilişkinin uzun ömürlü olabilmesi için gereklidir.

Ayrılığa Giden İlişkilerin Nedenleri

Ayrılığa giden ilişkilerde pek çok neden vardır. Bu nedenlere baktığımız zaman ise hemen hemen her bir ilişkinin kendi içinde anlaşamadığı görülür. Anlaşamayan çiftler zaman zaman kavga eder, tartışır. Bu durum da ilerledikçe ayrılığa kadar gider. Ayrılık iki kişi arasında alınan bir karardır. Tekrar eski hale dönememe ve birbirine saygının kalmaması durumunda ne yazık ki ayrılıklar görülür. Ancak bu durumların olmaması için de birtakım davranışlar sergilenir. Hemen hemen herkesin yapması gereken davranışlar son derece önemli ve gereklidir. İlişki bağlamında iki tarafın da aynı sevgiyi, şefkati, merhameti göstermesi son derece önemlidir. Bunlar ilişkiyi ayakta tutan, zedelemeyen önemli aşamalar arasında yer alırlar.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu