AŞK

İdeal İlişkinin Püf Noktaları

İdeal İlişkinin Püf Noktaları

İlişkilerin birçoğunun gün geçtikçe yaşamın getirdiği olumsuzluklara direnemeyerek yenik düştüğü bu zor süreçlerde, yanımızdaki kişilerin değerini anlayabilmemiz aslında oldukça önemli… Öyleyse gördüğümüz birtakım problemlerde sırtımızı dönüp gitmektense bu yükü biraz sırtlayarak yapabileceklerimizi gözden geçirmemizde yarar var. Uzmanların ideal bir ilişki adına yapılması gerekenler ile ilgili tavsiyelerini paylaştığımız yazımız sayesinde sizlerde ilişkilerinizi çıkmazdan kurtarabilirsiniz.

İlişkiyi yönlendirebilmek, ayakta tutmak elimizde midir?

İlgili Makaleler

İlişkilerde taraf olan hemen herkesin birçok endişesi bulunmaktadır. Bu nedenle ilk olarak kişinin kendini tanıması oldukça önemlidir. Yaşamımızda istediğimiz kişide ne aradığımızı çok iyi biliyor ya da doğru profilimizden çok emin olabiliriz. Fakat unutulmaması gereken nokta kendimizi ne kadar tanıyor olduğumuzun tüm bunlardan çok daha önemli olduğudur.

İlişki ile ilgili korkuları olan bir kişi ilişkiye başlamasının hemen ardından tüm bu korkuları ile yüzleşmeye başlar. Duyulan endişelerin de etkisiyle zaman içerisinde ilişkide problemler boy gösterir ve partnerler arasında anlaşmazlıklar su yüzüne çıkmaya başlar. Bu sebeple size iyi gelen, yanında rahat olabileceğiniz, kötü ve iyi bütün özelliklerinizi kabul eden, ihmal etmediğiniz ve sizi ihmal etmeyen, sizi yargılamayacağından emin olduğunuz kişiler ile beraberlik yaşamaya özen göstermelisiniz.

İdeal İlişkinin Olmazsa Olmazı ‘’Saygı’’

Aşkın ve birlikte sürdürülen ortak yaşamın getirmiş olduğu iniş ve çıkışlarla karşılaşıldığında saygıyı kaybetmemek çok önemlidir. Hatta saygı bazen sevgiden bile daha çok önem taşır. Çünkü karşılıklı olarak saygı çerçevesinin korunabildiği durumlarda sevgi de artış göstermektedir. Birbirinizi ne kadar çok severseniz sevin, bir ilişki de şayet saygı yoksa hızla yıpranmaya başlamaktadır. Yıpranan ilişkiler ise hem psikolojik hem de fiziksel olarak pek çok olumsuz neticelere sebep olmaktadır.

Doğru Tartışmanın Önemi

Uzmanların bir çoğu çiftlerin tartışmayı bilmediklerinin altını çizmektedir. İdeal ilişkilerde yaşanan kavgalarda can acıtan, hatta hakaret boyutuna geçen ifadelerden uzak durmak büyük önem taşır. Bir gün önce yaşanan tartışmalarda ağızdan çıkan ve telafisi çok zor olan cümleler, sonrasında ilişkinin çok büyük yaralar almasına neden olabilmektedir.  Bu sebeple uzmanlar, seviyeli tartışabildiğimiz, sevgi ve saygı ilişkisini rahatlıkla kurabildiğimiz beraberlikler yaşamamızın ideal ilişkiler için çok önemli olduğunu belirtiyor.

Tutkuyu Canlı Tutun

Zamanla birlikte ilişkilerde bir takım şeyler rutin hale gelebilir. Bu durum ise ilişki de iki tarafı da uzun vade içerisinde mutsuzluğa sürükleyebilmektedir. İlişkinizin yıpranarak kopma noktasına gelmesini istemiyorsanız aranızdaki tutkuyu daima canlı tutmaya özen göstermelisiniz. Bunun için yatak odanıza hareket katacak bir takım şeyler planlayabileceğiniz gibi romantik hafta sonu tatilleri ya da akşam yemekleri organize edebilirsiniz. Tutku canlandıkça çiftler arasında romantizm ve aşkta artış göstermektedir.

Birbirinize Güvenin

Kuşkusuz ki ideal bir ilişkinin olmazsa olmazı güvendir. Partneriniz ile birinize karşı güven duymanız çok önemlidir. Birbirine güvenmeyen kişilerin ilişkilerini yürütmeleri oldukça zordur. Bu sebeple de iki tarafında karşısındakinin güvenini kırmamaya özen göstermesi gerekir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu