AŞK

Bir Erkeğe Söylememeniz Gereken Sözler

Bir Erkeğe Söylememeniz Gereken Sözler

Birini kızdırmak, kırmak ve onu kaybetmek için söylememeniz gereken sözlerin ne olduğu konusunda herkesin bir fikri olduğu kesin. Bu durumu kadın ve erkek ilişkisine indirgediğimizde bir erkeğin kadına söylememesi gereken sözler ya da bir erkeğe kesinlikle söylememeniz gereken sözler olarak ayrı ayrı da inceleyebiliriz. Çünkü herkesin duymak istemediği sözler aşağı yukarı ortak olsa da kadın ve erkeklerin bazı durumlara tepkisi farklı olacaktır.

Erkeğe Söylememeniz Gerekenler

Erkeklerin en çok rahatsız olduğu konu kadının onunla iddialaşarak kafa tutmasıdır. Bu durum kendilerini yetersiz, güçsüz hissetmelerine yol açtığı için kendisi ile yarışan kadından uzaklaşabilir. Bu yüzden haklı olduğunuz durumlarda bunu yüksek tonlamalı suçlayıcı bir şekilde değil de uzlaşmacı bir tavırla belirtmeye özen gösterin. Erkekler güçlü olduğunu hissetmek güçlü göründüğünü bilmek isterler aksi bir anlam ifade eden tüm kelimeler onları üzmeye ve kızdırmaya yetecektir.

İlgili Makaleler

Erkeğe Söylememeniz Gereken Kelimeler

Erkeklerin rahatsız olduğu sözler arasında küfürlü konuşmalar da bulunuyor. Kendileri sık sık kullansalar bile bir kadının ağzından çıkmasını beklemedikleri sözcükler onları hızla uzaklaştırabilir. Ayrıca değersiz olduğunu hissettiren kelimeler, kendilerine güven duyulmadığını ifade eden sözcükler ve dikkate alınmadıklarını düşündüren cümleler erkeklerin sinirlendikleri konuşmalar arasında. Erkekliğini sorgulayan her söz ve cümle erkeği çıldırtabilecek kadar yanlış bir seçimdir. Son olarak bedensel değişikliklerini olumsuz bir dil ile ifade etmeye kalktığınızda da bir erkeğin büyük tepki verebileceğini bilmelisiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu