AŞK

Evliliğe Nasıl Karar Verilir?

Evliliğe Nasıl Karar Verilir?

 

Evliliğe nasıl karar verilir? İkili ilişkinin ilerleyen boyutunda evlilik kararı alınabilir. Peki, evliliğe nasıl karar verilir?

İlgili Makaleler

Evliliğe nasıl karar verilir sorusunun yanıtını veriyoruz. Evlilik, kimi insanlar için bir anlık karardır, kimi insanlar için ise yılların beraberliğini evlilik ile taçlandırmaktır. Bunun için aslında evliliğe nasıl karar verileceği konusunda kişiye göre seçimler olacaktır. Ancak uzun ilişkilerde evliliğe karar verilmesi biraz daha mantık üzerine kurulu olabilir. Bunun dışında ise evlilik için kişinin vereceği karar, mevcut koşullar ve kişinin hislerine göre şekillenecektir.

Uzun ilişkilerde Evlilik Kararı

Uzun bir ilişkinin sonunda iki kişinin evliliğe olan yakınlığı artar. Uzun süre birlikte olan kişiler artık aile olmak ister. Çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin evliliğe daha ılımlı bakması söz konusudur. Bunun için direkt olarak evlilik kararı verilecekken, uzun bir ilişkinin içinde olan çiftler için çok daha kolay olacağını söyleyebiliriz. Artık iki kişinin hayatını birleştirmesi biraz daha mantıklı süreçler üzerinden evrilmiş olacaktır.

Ani Evlilik Kararları

Evlilik için bir diğer karar mekanizması, direkt olarak ani bir şekilde işleyebilir. İşte buna iki kişinin bir anda birbirinden yüksek oranda etkilenmesi denebilir. Aşk evliliği olması, bir anda karar verilmesi gibi durumlar yaşanabilir. Ani evlilik kararı günümüzde en az rastlanılan evlilik türüdür. Günümüz koşullarında birine güvenmek çok zor olduğundan hem kadın hem de erkek için uzun süreli bir tanıma evresinin olacağını söyleyebiliriz.

Evliliğin Amacı

Resmi olarak evlilik, yaşanan ilişkinin meşru hale getirilmesidir. Bunun aynı zamanda iki tarafın da yasal haklarının korunması açısından ortaya konan bir belge gibi de düşünebilirsiniz. Bu durumda evliliğin amacı tamamen resmi anlamda evlilik kurumunun onaylanması olarak düşünebilirsiniz. Göz önünde bulundurarak evlilik için yasal zorunluluklar olabileceğini de göreceksiniz. İki kişinin resmi anlamda aynı şehirde yaşaması, belli meslek grupları için elzemdir. Bu durumda da evlenme kararı almak çok daha hızlı bir şekilde olacaktır. Bunu göz önünde bulundurup evlenmek kararı ve sonrası sürecin yönetilmesi sağlanabilir. İlişkinin boyutuna göre süreç farklı işleyebilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu